Al. Józefa Piłsudskiego 26/49, 15-444 Białystok kontakt@clmm.pl +48 690 510 420

Święto 420 - Konopna Terapia

Święto 420

Co oznacza 420?
Dlaczego 20 kwiecień to święto konopi?

Symbol 420 stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli kultury konopi, a jego pochodzenie jest związane z historią kultury hipisowskiej.

Istnieje wiele teorii na temat pochodzenia symbolu 420, ale najbardziej popularna z nich mówi, że pochodzi on z Kalifornii z lat 70. XX wieku. Według tej teorii, grupa młodych ludzi z San Rafael High School w hrabstwie Marin w Kalifornii, miała swoje tajne spotkania, podczas których palili marihuanę o godzinie 4:20 po południu.

Według relacji jednego z uczestników tych spotkań, grupa przyjaciół używała kodu “420” jako sposobu na ukrycie swojego zamiłowania do marihuany przed nauczycielami i rodzicami. Kod ten stał się szybko popularny wśród miłośników konopi w całych Stanach Zjednoczonych i zaczął symbolizować kulturę hipisowską i konopną.

Od tamtego czasu, symbol 420 stał się powszechnie używanym symbolem, który kojarzy się z kulturą konopi oraz legalizacją marihuany. Dzisiaj, jest to już niemalże kultowy symbol, który jest wykorzystywany przez miłośników konopi na całym świecie.

4 kwietnia obchodzimy Święto Marihuany, ponieważ jest to symboliczna data, która ma związek z kulturą konopi. Data ta ma swoje źródło w Stanach Zjednoczonych, gdzie po raz pierwszy obchodzono ją w latach 70. XX wieku.

Wtedy to, grupa aktywistów i miłośników konopi, zorganizowała pierwsze publiczne spotkanie w San Francisco, aby uhonorować roślinę, którą uważają za swojego przyjaciela i inspirację. Spotkanie to nazwano “International Day of Cannabis”, a data 4 kwietnia została wybrana ze względu na symboliczne znaczenie cyfr 420, które stały się popularnym symbolem kultury konopi.

Od tamtego czasu, 4 kwietnia stało się dniem, który przypomina o pozytywnych aspektach konopi oraz zachęca do propagowania idei legalizacji i medycznej legalizacji marihuany. Choć data ta nie jest oficjalnym świętem, to jednak cieszy się dużą popularnością wśród miłośników konopi na całym świecie.

leave a comment